Zaposlenje : Na privremenom radu :-D
Hobi : Sports,cars,motorbikes,pc-s...
Datum upisa : 29.05.2007

FUDBAL - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Remi Crne Gore i Slovačke   FUDBAL - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 06, 2007 11:49 pm

U mečevima drugog dana, memorijala „Stevan Vilotić“ Crna Gora je u grupi A remizirala sa Slovačkom 0:0, dok je u grupi B reprezentacija Mađarske savladala Bugarsku sa 2:1. Omladinska selekcija Srbije svoj meč 2. kola grupe A igra u petak u Subotici protiv Slovačke, dok će u grupi B snage odmeriti Mađarska i Izrael.

Godina : 32

PočaljiNaslov: Ponovo odložen meč Hajduk – Crvena zvezda   FUDBAL - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 06, 2007 11:50 pm

Meč trećeg kola Meridan Superlige između kulskog Hajduka i Crvene zvezde, odložen je po drugi put.

Utakmica je prvobitno trebalo da se igra 24. ili 25.avgusta, ali je odložen posle dogovora dva kluba. Tada je utvrđeno da novi termin bude 9. septembar, ali je utakmica sada odložena na molbu Hajduka čija trojica igrača imaju obaveza prema reprezentacijama.

Novi termin odigravanja ove utakmice biće naknadno određen.
Tanor
Tanor

Muški
Godina : 32

PočaljiNaslov: "Orlići" bolji od Belorusije   FUDBAL - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 09, 2007 4:42 pm

U okviru drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igrače do 21-godine, fudbaleri Srbije savladali su reprezentaciju Berlorusije rezultatom 3:1.

Fantastičnim pogodkom u 22 minutu iz slobodnog udraca sa oko 25 metara, bivši igrač Vojvodine Nikola Petković doveo je našu reprezentaciju u vođstvo od 1:0.

Meč se igrao po kišovitom i prohladnom vremenu pred oko 3.000 gledalaca. U prvih 20 minuta, Belorusi su bili za nijansu bolji protivnik. Imali su dve dobre šanse, ali je golman Šaranov sačuvao svoju mrežu.

U nastavku igre, Srbija je preuzela inicijativu, Babović, Kaluđerović i Sulejmani bili su u dobrim prilikama, međutim, nisu bili dovoljno skoncentrisani u završnici.

Bolja igra ispaltila se već posle jednog sata igre. Fejsa je u kaznenom prostoru Belorusije primorao Malcava na grešku, oduzeo mu loptu na 12 metara i rutinski zatresao mrežu golmana Kavalevskog.

Ubedljivo vođstvo našoj selekciji doneo je Nikola Đurđić, udarcem glavom, pošto se odbrana Belorusa posle kornera sa leve strane loše snašla. Konačan rezultat na ovoj utakmici postavio je Krivec u drugoj minuti zaustavnog vremena, kad se odbrana Orlića opustila i dozvolila da joj umakne. Ovo je ujedno bilo sve vredno pomena na ovom meču.

Narednu utakmicu u kvalifikacijama za EP, mlada selekcija Srbije igra u sredu protiv vršnjaka iz Mađarske.

Srbija – Belorusija 3:1(1:0)

Srbija: Šaranov, Jovanović, Kačar, Tomović, Radanović, Petković, Smiljanić, Fejsa, Babović(Gulan 88’), Sulejmani ( Tadić 60’), Kaluđerović(Đurđić 79’).

Belorusija: Kavalevski, Sitov, Osipovič, Nicov, Martinovič, Valačko, Krivec, Aftanisijev(Kislijev 61’), Kamarovski, Platanov(Džentisarev), Kovel (Kučuk 74’).
Tanor
Tanor

Muški
Godina : 32

PočaljiNaslov: Austrija sve dalje   FUDBAL - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 09, 2007 4:43 pm

U okviru Grupe A kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo, fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa selekcijom Finske 0:0.

Pred svega 10.000 gledalaca na beogradskoj „Marakani“ izabranici Havijera Klementea pružili su lošu igru, bez smišljenih i kreativnih akcija u napadu. Selektor naše reprezentacije odlučio je da meč počne sa jednim napadačem Dankom Lazovićem, ali i pojačanim veznim redom.

Sve što je vredno pomena u prvom poluvremena dogodilo se u 28. minutu, kad Dušan Tošić odlično centrirao sa levog strane, lopta je preletela Hipiju, a Danko Lazović je na petercu bio potpuno sam, ali i nedovoljno koncentrisan da završi akciju uspešno. Beležimo još jednu priliku u 37. minutu, sa 30 metara od gola Jaskelainena Boško Janković je odlično šutirao ali je je golman Jaskalainen smireno intervenisao.

U nastavku igre Klemente je pokušao uvođenjem Milana Jovanovića da popravi igru u samom vrhu napada. Međutim, prvu šansu imao je u 50. minutu Danko Lazović kada je umalo bio nagrađen za svoju upornost. Pratio je Tihinena koji je gradio loptu u svom šesnaestercu i na kraju uspeo da mu je ukrade, ali nije uspeo da uputi dobar šut u okvir gola. Posle prodora debitanta na ovome meču Zorana Tošića po levoj strani, Nurmela je napravio prekršaj. Centaršut na prvu stativu - Stanković je samo prebacio loptu na drugu, ali Dragutinović nije uspeo da lepo zahvati loptu u izglednoj situaciji. Ovo je možda bila i najbolja prilika u drugom poluvremenu za našu reprezentaciju. U 60 minutu na teren je ušao i nedovoljno oporavljeni Nikola Žigić. U 67. minutu reprezentacija Finske stvara najbolju priliku na utakmici. Ivanović je uspeo na desetak metara od gola Stojkovića da izblokira Eremenka i izbaci loptu u korner. Do kraja meča beležimo još jednu šansu “Orlova”. U 88. minutu Jovanović se odlično izborio za priliku da šutira sa 17 metra, ali je lopta otišla pored gola.

SRBIJA: Stojković – Duško Tošić (54 Zoran Tošić), Ivanović, Dragutinović, Rukavina - Kovačević, Kuzmanović, Janković (54 Jovanović), Stanković, Krasić – Lazović (62 Žigić).

FINSKA: Jääskeläinen – Pasanen, Hyypiä, Tihinen, Kuivasto – Nurmela, Tainio, Heikkinen, Eremenko Jr (74 Forssell) – Sjölund, Johansson (78 Wiss).

Reprezentacija Srbije sledeći meč igra u sredu protiv selekcije Portugala u Lisabonu.

Datum upisa : 15.03.2007

PočaljiNaslov: Re: FUDBAL   FUDBAL - Page 2 Icon_minitimePon Okt 15, 2007 11:41 pm