Uzareni parizeri
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uzareni parizeri

Najjaci sajt ikada za bleju, zajebanciju, download, chat, i sve ostalo!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!

Ići dole 
+4
MiLaN
Zbrkač
SSSR
- V E L J A -
8 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći
AutorPoruka
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 2:10 am

Detalj iz Flight simulatora 2002!


Na Beogradskom Aerodromu "Nikola Tesla" u Surcinu na stajanci ispred hangara vidi se flota Soko Galeba G4! Vrlo interesantno!


Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Image0604252308340rd
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 2:23 am

@ Zbrkac povodom onog private razgovora


Poznato je da su svi polako poceli da mrze Amerikance i da im se suprotstavljaju! Nebi njima ni malo bilo lepo kada bi Rusija udarila po njima! Onda bi i EU morala jer bi im Rusi ugasili naftu! Sve je povezano! U svakom slucaju u tom ratu takozvanom "Trecem svetskom ratu" niko ne bi izasao kao pobednik! Ja se iskreno nadam da nece doci do njega bar ne sa ovakvim naoruzanjem koje se koristi sada! Jer ako dodje, otisla je Zemlja u kurac! Narednih 1 000 000 godina nebi ni bube mogle da zive jer bi ih radijacija sprzila ko konje!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
SSSR
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
SSSR


Muški
Broj poruka : 980
Godina : 34
Mesto : Na brdovitom Balkanu
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 5:13 am

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Mig_i_10MiG 29 i J22 ORAO- SRPSKA AVIJACIJA
Nazad na vrh Ići dole
SSSR
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
SSSR


Muški
Broj poruka : 980
Godina : 34
Mesto : Na brdovitom Balkanu
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 5:14 am

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 J22_or10
Nazad na vrh Ići dole
SSSR
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
SSSR


Muški
Broj poruka : 980
Godina : 34
Mesto : Na brdovitom Balkanu
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 5:18 am

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 J_22_o10
Nazad na vrh Ići dole
SSSR
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
SSSR


Muški
Broj poruka : 980
Godina : 34
Mesto : Na brdovitom Balkanu
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 5:28 am

inace j22 je napravljen u sardanji jugoslavije i rumunije, on nema sposobnost da ide brze od 1 maha, sto ga cini inferiornim kao lovca (mig 29 ide do 2.5 maha), ali j22 je ipak visenamenski avion takticki bombarder i lovac po potrebi- pa i engleski harijer ne razvija vise od 1 maha, ali zato kao imao vrhunske rakete (The AIM-120A Advanced Medium-Range Air-to-Air Missile (AMRAAM)) sa dometom od citiram "The range is over 50 miles, and the speed of the missile is 1.2km a second" , jbg od takve rakete nema bezanja. Setimo se Foklandskih ostrva (rata oko njih)- Argentinski lovci su bili brzi i imali bolje manevarske sposobnosti, ali su bili naoruzani prostim raketama, zato je harijer kontrolisao nebo( UK je samo harijere mogla da posalje do foklande, jer su jedino oni bili na njihovim nosacima aviona). Kad bi takvu raketu stavio na orla - pa bas bih video koji lovac ili bombarder bi usao u nas vazdusni prostor- samo jbg takve rakete nisu dzabe
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePet Mar 30, 2007 10:50 pm

Slazem se SSSR! I ponavljam da su nasi politicari bar malo mozgali i da su ulozili neka sredstva u istrazivanja ili bar u remontovanje i opremljivanje vec izumljene tehnike ovi avioni bi bili No. 1!!! Nazalost nije tako! HArijer je lud avion u svakom slucaju a njegova prednost je sto polece i slece na obicnu livadu!!!! Mozda na kraju nasim politicarima dodje iz dupeta u glavu i mozda pocnu da rade nesto po ovom pitanju...mada je kasno za nesto ozbiljnije ne mozemo vise da stignemo Ruse niti Amerikance ali zato bi mogli da ojacamo nase vazduhoplovstvo i da imamo nekakvu kontrolu u jugo-istocnij Evropi!!!
Bar nas nebi zajebavali za Kosovo!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
MiLaN
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
MiLaN


Broj poruka : 995
Godina : 34
Datum upisa : 22.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 1:20 am

PAZITE,DANAS U NOVINAMA CITAM DA JE EVROPSKA UNIJE SPREMNA DA SRBIJI,UKOLIKO PRIZNA NEZAVISNOST KOSOVA,AUTOMATSKI DA STATUS KANDIDATA ZA PRIKLJUCENJE UNIJI...

KAD DOBIJETE STATUS KANDIDATA,POTREBNO JE JOSH SAMO GODINU DANA DO ZVANICNOG ULASKA...
STA MISLITE?
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 1:38 am

Ja nisam za ulazak u EU! Mislim mi smo i tako ekonomski jako slaba zemlja vrlo mali standardi zivota, jos bednije plate, korupcija i ostalo, a kada dodje EU automatski moras da zivis po njihovim zivotnim standardima koji su previsoki za prosecnog Srbina! Tacno je da i sama Evropska Unija investria razne fondove kao sto su: infrastrukture, zdravstvo, obrazovanje, kultura ali privreda ostaje ista!!! Plus milion normi pakovanja proizvoda izgleda proizvoda i ostalog...nije Srbija sprema za tako nesto i realno EU bi nas dokrajcila! Pa da li ste slusali onog Slovenca koji je pricao o zivotu po Evropskim standardima??? Lik kaze da Slovenci nikad gore nisu ziveli od kada su usli u EU! Zasto Rusi ne zele u EU? Ili Svajcarci??? Jer bi to bio katastrofalan ekonomski pad!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
MiLaN
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
MiLaN


Broj poruka : 995
Godina : 34
Datum upisa : 22.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 1:42 am

Pa dobro,slazem se...

ali pored mana,ima ulazak i svojih prednosti!!!

bar necemo morati da cekamo vizu sto godina...

ali opet,dobro,slazem se sa onim malopre...
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 1:50 am

Pazi mi mozemo da potpisemo Sengenski ugovor i bez ulaska u EU!!!

Tako nema viza...mislim dobijes Sengeni opustencija! Plus potpisali smo mirovnu alijansu sa NATO-om tako da ja sada ocekujem dolazak stranih firma kod nas (sada nas NATO stiti i ostale firme imaju sigurnost da ih nece porusiti i tako to) pre svega ovde mislim na Banke (ali ne ove nase sabanske koje su do sada dosle vec nesto konkretno kao Loyds Bank ili neke Svajcarske lude Banke koje nece propasti) i na prodavnice (kao Metro, Mercator i tako to)!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
MiLaN
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
MiLaN


Broj poruka : 995
Godina : 34
Datum upisa : 22.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 1:52 am

Onda bi bilo dobro da potpisemo taj ugovor...

a za ulazak u uniju polako...kad dodje vreme za to
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 2:02 am

Za nekih 15 godina kad malo stanemo na noge...ako uopste stanemo!!! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
SSSR
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
SSSR


Muški
Broj poruka : 980
Godina : 34
Mesto : Na brdovitom Balkanu
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 1:39 pm

MA KAKVA BRE RAZMENA , MAMU IM JEBEM, KAO DO SADA DAJTE MLADICA, KARADZICA( MENE BAS ZABOLE ZA NJIH 2) PA CEMO RAZMISLITI O VASEM PRISTUPU EU, A SADA DOBRO AJDE JEBES MLADICA I KARADZIC DAJTE "SAMO" KOSOVO, SAMO NAS BRE NESTO DRKAJU I TO ENGLEZI MAMU IM NJIHOVU, NIKO NAS DRUGI NE ZAJEBAVA KAO ONI, CRKLI SVI DA BOG DA, RUZNA I IZOPACENA NACIJA Mad Mad Mad
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 5:42 pm

SSSR ::
MA KAKVA BRE RAZMENA , MAMU IM JEBEM, KAO DO SADA DAJTE MLADICA, KARADZICA( MENE BAS ZABOLE ZA NJIH 2) PA CEMO RAZMISLITI O VASEM PRISTUPU EU, A SADA DOBRO AJDE JEBES MLADICA I KARADZIC DAJTE "SAMO" KOSOVO, SAMO NAS BRE NESTO DRKAJU I TO ENGLEZI MAMU IM NJIHOVU, NIKO NAS DRUGI NE ZAJEBAVA KAO ONI, CRKLI SVI DA BOG DA, RUZNA I IZOPACENA NACIJA Mad Mad Mad




Dobro si to izvalio SSSR, ja uopste nisam razmisljao tako na tu temu Wink

Meni je bas interesantno da pratim vesti ovih dana i zivo me interesuje sta ce biti u narednom periodu! Bar smo se otaraslili Karle Del Ponte!!! cheers

Ljudi ja da vam kazem, da su oni hteli Mladica i Karadzica oni bi ih uvatili! To je tako prosto ko pasulj, samo prodaju lazi onima koji zele da im veruju!!! Pa samo pogledajte Google earth i njihov najveci zoom...a zamislite tek satelite koji motre Zemaljsku kuglu 24/7 i sve je video zapis!!! Mogao bi da otkrije da upravo jedem sladoled Alomu od vanile i cokolade mmmmmm... Radi se velikoj medijskoj prevari...njima odgovara da svet misli da Srbija nije u EU jer ako dodje u EU, Kosovo ostaje nasa teritorija prema ustavu EU!!! Lepo je recono Albancima samo vi budite strpljivi i cutite nista ne preduzimajte i Srbi su ga popusili!!! Pa sta mislite da je tesko Albancima da dignu u vazduh pola Beograda i da tako preuzmu Kosovo! Pa samo se setite Londona, New Yorka, Madrida i bombaskih napada...krivi si alkaida i albanska teroristicka organizacija i to je javno potvrdjeno! I sami znate koliko veliki status imaju Albanci u svetu...Ne mislim na ekonomiju naravno ali se znao koliko su oni disciplinovani i koliko su spremni na razne teroristicke akcije!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
Zbrkač
Saradnik
Saradnik
Zbrkač


Muški
Broj poruka : 1711
Godina : 34
Hobi : Širi zbrku
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 6:07 pm

Ma šoštari su sise.Mi nikada nismo imali problema sa državom Albanijom,niti oni žele ove debile sa Kosova,iovako već imaju probleme sa mafijom koja jedna od najčih u evropi samo im još i oni fale.Mi se karamo sa ovim majstorima iz OVK-a(UČK) i ostalim teroristima.Pa da li znate da je sadašnjeg predsednika Kosova jurio INTERPOL zbog droge i zato što je ubio gomilu Srba i drugog ne albanskog stanovništva.paradoks je u tome što oni kao jure mladica i Karadžića kao zlikovce i zbog navodnog genocida,a oni ustvari branili narod, dok puštaju nekog teroristu koga su do skora jurili da bude predsednik jer im tako odgovara,kao on se šatro promenio,e pusti te priče.Mi ćemo Kosovo izgubiti sigurno,samo nećemo odmah da bi se svet pripremio za sranja koja će se sigurno desiti ako se Kosovo odcepi.
Nazad na vrh Ići dole
Jaroslav
Sponsor
Sponsor
Jaroslav


Muški
Broj poruka : 1095
Godina : 95
Mesto : Venerin breg
Zaposlenje : Vibrooo Shop VIBROTEKA
Datum upisa : 16.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 31, 2007 9:11 pm

Ma oni su picke i to velike... Ja mislim da ce za par godina Svazilend da postane svetska sila No. 1 i da im niko nista nece moci jer ce biti jaci od sudbine... Ali... Stani...
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 01, 2007 4:24 pm

Jaroslave mojne lupetas!!! Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
SSSR
Uzareni Parizer
Uzareni Parizer
SSSR


Muški
Broj poruka : 980
Godina : 34
Mesto : Na brdovitom Balkanu
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePon Apr 02, 2007 10:23 pm

Jaroslav ce svojim najovijim modelima iz vibroshop-a da pokori i amere i ruse zajedno. Laughing A SAD NAJOZBILJNIJE, NIJE MI JASNO ZASTO ODREDJENIM OSOBAMA SMETA OVA TEMA - STO, KAO GLUPIRAMO SE AKO PRICAMO O OVAKVIM STVARIM- PA BOLJE DA PRATIM VESTI IZ SVETA I DA ZNAM GDE ZIVIM, NEGO SUTRA DA PRODAJEM CARAPE NA BUVLJAKU I DA KORISTIM DIPLOMU SA FAX ZA BRISANJE BULJE JER NISAM ZNAO DA CE DA NAM UVEDU SANKCIJE PA SE NISAM SKLONIO NA VREME...
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimePon Apr 02, 2007 10:57 pm

SSSR ova tema je glupa onima koji je ne razumeju!!! Zato nemoj da se obazires sve su to maloumnici ja da ti kazem!!! pig monkey
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
Marija
Gost
Anonymous



Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 03, 2007 8:52 pm

Jao o cemu vi raspravljate,zar ne mislite da ste malo ne kompetentni za ovakve teme!!
Nazad na vrh Ići dole
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 03, 2007 9:56 pm

Marija ::
Jao o cemu vi raspravljate,zar ne mislite da ste malo ne kompetentni za ovakve teme!!


Ne mislim da sam nekompetentan za ovu temu, hvala na pitanju!!! Ti si zensko pa se ne mesaj jer je ovo nekako muska tema! Mislim nije ti zabranjeno ako imas nekakvog pojma o ovome ali ti ja preporucujem da se drzis "muvanja"!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Islamski teroristi   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 03, 2007 10:20 pm

ВОЈНИ АСПЕКТИ ДЈЕЛОВАЊА ИСЛАМСКИХ ТЕРОРИСТА
У БОСНИ И ХЕРЦЕГОВИНИ

"Исламска декларација " Алије Изетбеговића је код нас објављена тек 1990. године .
Међутим ., она је написана седамдесетих година прошлог вијека и њу је њен аутор
одробијао због "вербалног деликта ". Наша јавност ни тада , а на жалост ни данас , није
довољно упозната са истом . Ради се о тексту који представља политички програм ,
његова порука , смисао и садржај изражавају намјеру да се у Босни и Херцеговини створи исламска држава , што је изазвало вјерски , етнички и грађански рат у БиХ , са већ познатим , али и непознатим по народе у БиХ . У замишљеној исламској држави има мјеста само заједну "чисту " исламску вјеру , а друге двије (православље и католичанство ) су само "неисламске мањине ". Негирајући њихову европску културу , цивилизацију , национална и људска права "Исламска декларација " негира конститутивност Срба и Хрвата у БиХ . Постоје јасно да српско -хрватско питање и односи у БиХ имају другоразредни и пролазни значај . Суштина је у исламизацији БиХ , а за почетак је узет "грађански концепт " БиХ . Пошто босански муслимани , сада "бошњаци ", а убудућности желе да сви будемо

"босанци " и ко зна шта ће им све пасти на памет , имају славенске , а не исламске корјене , било је потребно сопствени народ очистити од славенског поријекла и примјеса "неисламских мањина ". Најбољи и најбржи начин за то је "увоз " правих верника из земаља , са исламским корјеном и заједно са њима доисламизирати славенске муслимане и уклонити "неисламске мањине ''. Значи , прво је требало исламски продуховити домаће Муслимане (стабилизовати вјеру по захтјевима Курана ), а затим и силом исламизирати остале становнике БиХ или их уништити . Ово је био само увод за доказивање зашто је муслиманско руководство посегнуло за довођењем исламских плаћеника у току и послије рата у БиХ .

МАНОЈЛО МИЛОВАНОВИЋ
ГЕНЕРАЛ -ПУКОВНИК ВРС
У ПЕНЗИЈИ
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 03, 2007 10:25 pm

Усташки злочини у злочиначкој операцији Олуја
4. августа 1995. године почео дуго припреман егзодус Срба из Крајине. Са својих огњишта прогнано 280.000 Срба. У бруталном нападу хрватске војске убијено 1.960 људи, спаљено 40.000 српских кућа. У ноћи пре војног удара на РСК, Фрањо Туђман поручио својим генералима: "Србима затворити сва врата, па их онда уништити!"
РАНО јутро, око пет часова, петак, киша граната пада по уснулом граду. Горе куће, праште експлозије, људи у паници излећу, довикују ближње. Мајке недрима грле уплашену децу, трче. Јауци јачи од ракета, парају небо. Метеж, паника, страх, опет бомбе. Пао је Книн!



Дан касније, у напуштени град ушла је хрватска војска и на книнској тврђави истакла шаховницу.
Најчистији српски етнички простор у бившој СФРЈ, омеђен Динаром, Мањажом, Велебитом и Петровом гором, за само неколико дана очишћен је од српског живља. У другој највећој сеоби Срба, за четири дана, с Баније, Кордуна, из Лике и северне Далмације, прогнано је 280.000 Крајишника! Погром је почео на данашњи дан, пре десет година, нападом хрватске војске, полиције и Хрватског већа одбране на Републику Српску Крајину. Хрватске снаге удариле су снажном артиљеријском и ракетном паљбом по положајима Српске војске Крајине и свим градовима. Под најжешћом ватром хрватског далекометног оруђа нашли су се Книн, Петриња, Обровац, Бенковац, Глина, Костајница и Дрниш.
Ратна авијација хрватске војске синхронизовано је тукла аеродром у Удбини, Петрињу, телекомуникациони предајник на брду Ћелавац, после чега су прекинуте све телефонске везе у РСК.
На Крајину је кренуло 138.500 хрватских војника и полицајаца. У брисању свега српског учествовало је 700 тенкова и оклопних транспортера. Смрт је сејана из 1.800 комада артиљеријског оруђа, минобацача и ракетних система домета до сто километара. Колону стараца, жена и деце, бомбардовало је 47 авиона и хеликоптера. Српски етнички простор у Хрватској коначно је очишћен, што је и био главни циљ "Олује" у којој је убијено и нестало 1.960 Срба.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
- V E L J A -
Gazda
Gazda
- V E L J A -


Muški
Broj poruka : 2551
Godina : 34
Mesto : Medju Zverinama
Datum upisa : 15.03.2007

Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitimeUto Apr 03, 2007 10:26 pm

Бихаћки џеп
ПЕШАДИЈСКЕ јединице Хрватске војске и специјалне бригаде МУП најпре су удариле на личком и банијском фронту, а убрзо затим и према Дрнишу. Хрватској пешадији подршку су пружиле артиљеријске и оклопно механизоване снаге ХВ.
На личком ратишту хрватска солдатеска се пробијала из смера Госпића према Медаку и, даље, Грачацу. На Грачац који је био стратешки важан за потпуно одсецање Книнске Крајине и Лике, кренуле су и злогласне хрватске трупе са велебитског масива.
Највеће борбе на банијском ратишту вођене су на потезу Гора - Граберје - Глинска Пољана, на прилазима Петрињи, у рејону Суње и Дубице. Замисао хрватских стратега била је да, преко Баније избијањем у Двор на Уни, допру до Суве међе и ту се споје са јединицама Петог бихаћког корпуса муслиманске армије БиХ. Спајање хрватских и муслиманских снага из "бихаћког џепа" планирано је и продором Туђманове солдатеске преко Кордуна. Зато је хрватска војска, из Карловца кренула на овај део РСК, потпомогнута тенковским батаљоном. Из Јосип Дола, надирући према Плашком, подршку им је пружала механизована бригада.
План је био и да се јаким дејством у правцу Врховина отвори могућност продора према Кореници и Плитвичким језерима. Оклопно механизоване јединице ХВ силовито су напале и Дрниш, удаљен само двадесетак километара од Книна. На границе западног дела РСК, Хрватска је довела све елитне јединице. Окоснице њених снага биле су професионална гардијска бригада и специјалне јединице МУП.
Рат је, дакле, вођен целом линијом фронта - од Орашја до Дубровника. Хрватски радио непрекидно је емитовао позив Фрање Туђмана упућен "грађанима српске националности" у којем се тражи њихова предаја. Председникова егзалтираност прекидана је маршевима и борбеним песмама. Хрватска је оптужила Србе да су током ноћи, измећу четвртка и петка, бомбардовали двадесетак хрватских градова, што је био неприхватљив изговор за агресију на Србе у Крајини.
У току напада на РСК, а добрим делом и после борбених дејстава, опљачкано је, спаљено и порушено више од 40.000 српских кућа.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.uzareniparizeri.co.nr
Sponsored content





Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!   Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1! - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Razglabanje o politici i svetskim silama No. 1!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 31Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Uzareni parizeri :: Druzenje-
Skoči na: